Dokładniejsze informacje na temat Nowej Wiśniewki przyniósł dopiero Spis Powszechny Ludności Rzeszy z 1925 roku. Wieś zajmowała obszar 3,5 km/2 i zabudowana była 26 budynkami mieszkalnymi częściowo w zabudowie rozproszonej. W 1925 we wsi mieszkało 168 mieszkańców
(75 mężczyzni 93 kobiety). Protestanci stanowili 83,3 % mieszkańców, wieś zamieszkiwało 28 katolików. Katolicy należeli do pobliskiej parafii w Starej Wiśniewce (Lugetal) a protestanci doparafii w Czernicach (Kenigsdorf)
Udało się ustalić tylko 9 nazwisk mieszkańców. W nawiasach rok dokonania zapisu w księdze adresowej.
-Bułka(1922) Buss (1900) Hanschmann(1900) Mielke (1922) Neumann(1857) Schliep(1922) Suchy (1922) Voltz (1850) Stolarz (1900)
Mieszkańcy Nowej Wiśniewki – Buss, Hanschmann, Neuman i Voltz znajdują się na listach przesiedlonych w trakcie wojny lub po ustaniu działań wojennych.
Analizując mapy miejscowości można stwierdzić z całą pewnością iż co najmniej cztery gospodarstwa zostały zniszczone krótko po ustaniu działań wojennych ( pozostały po nich tzw pustki – czyli resztki ruin i dziczejących drzewek owocowych, najczęściej…wiśni)
Przekaz Grzegorz Kawałek
W dniu 10 czerwca 1945r. poświecony przez ks. Wiktora Domachowskiego - proboszcza parafii Zakrzewo jako katolicki kościół filialny otrzymuje wezwanie św. Józefa. W 1957r. zostaje zamieniony na magazyn zbożowy. We wnętrzu wykonano dwie kondygnacje z betonowym stropem aby powiększyć jego powierzchnię użytkową. Po latach zostaje przekazany w ręce prywatne i stopniowo popada w ruinę. Dzięki ks. kanonikowi Janowi Guss urodzonemu i napowrót zamieszkałemu w sąsiednim Głomsku w maju 2006 r, kościół wraz z działką przykościelną zostaje wykupiony z rąk prywatnych i rozpoczyna się częsciowa rozbiórka porządkowanie i odbudowa. W lipca 2006 zdjęto załamaną więźbę dachową i zwieńczenie wieży, natomiast w sierpniu rozpoczęto roboty zabezpieczające, w październiku na wieży kościoła wzniesiono dwumetrowy pozłacany krzyż. W lipcu 2007r. odbudowa kościoła została zakończona. Odnowiony kościół, dzieło ks. Jana, w stylu unowocześnionym, stał się Perłą i Wyzytówką Czernic.