Po pierwszej wojnie światowej i ostatecznym ustaleniu granic państwa polskiego Ziemia Złotowska mimo usilnych starań polskiej ludności nie została przyłączona do Macierzy. Tęsknoty i marzenia naszych przodków nie urzeczywistniły się niestety. Wobec tej sytuacji uruchomił się exodus wielu polskich rodzin do wolnej Ojczyzny. Działo się to drogą wymiany nieruchomości z niemieckimi rodzinami przemieszczającymi się z Polski do Niemiec. Groziło to całkowitym zniemczeniem Ziemi Złotowskiej. Aby temu zapobiec polscy patrioci emocjonalnie i wielopokoleniowo związani z miejscem zamieszkania, pod przewodnictwem księdza proboszcza z Zakrzewa Bolesława Domańskiego, zaczęli organizować polską ludność w Związku Polaków w Niemczech pod znakiem „Rodła”. Związek miał zasięg na obszar całych Niemiec, wobec czego stanowił poważną siłę oparcia dla każdego koła w terenie.
W Wiśniewce działalność Związku zaczęła się w 1924 roku
od założenia Towarzystwa Młodzieży Polsko-Katolickiej.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Dnia 2 Marca 1924. r. była nasza młodzież zwołana przez naszego Wielebnego ks. Proboszcza Pokorskiego, i za staraniem się p. Józefa Krauzego, celem założenia Towarzystwa Młodzieży. O godz.4 po pół zebrała się nasza młodzież u pana Tattery. Nasz ks. proboszcz odczytał nam statuty Towarzystwa. Po zapisaniu członków których się zapisało aż 55 obrano zarząd.
Prezes Wiktor Suchy,
Zastępca Bronisława Zdrenka
Sekretarz Tomasz Kielich
Zastępca Waleria Budnik
Skarbnik Jan Massel
Bibliotekarka Waleria Weilandt
Radcy Jan Budnik, Gabriel Zdrenka, Katarzyna Gracz.
Patronem Tow. ks. prob. Pokorski.
Członkami honorowymi pp. Krauze Józef, Tattera Józef, Drobkiewicz Wincent i Niemczyk Jan.” (wypis z kroniki Towarzystwa)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Równocześnie z powołaniem Stowarzyszenia Młodzieży powstał nie formalny Klub Sportowy, który przyjął nazwę „Czołem”. W połowie czerwca Klub ostatecznie uformował się zmieniając nazwę na Klub Sportowy „Naprzód” i powołując klubowy zarząd. W skład zarządu weszli: Konrad Wachholz – prezes, Wiktor Suchy – sekretarz, Franciszek Kielich – skarbnik, W ramach "Naprzodu" powstały również sekcje siatkarek, siatkarzy, i lekkoatletów. Trenerem tych sekcji był Józef Hoffman polski nauczyciel.
Do powstałego Klubu Sportowego przez cały okres między-wojenny licznie garnęła się polska młodzież naszej wioski i okolicy tak męska jak i żeńska. Dostępne źródła podają niektóre imiona i nazwiska. Oprócz wymienionych wyżej członków zarządu:
Siatkarki: Waleria Piszczek, Anna Sucha, Kordula Brożek, Anna Rosenthal, Gertruda Fenske, Maria Buretta, Wanda Buretta,
W sekcjach męskich mieszanych: Longin Jach, Paweł Piszczek, Franciszek Rosenthal, Jan Drobkiewicz, Franciszek Drobkiewicz, Bernard Nitecki, Paweł Michalski, Joachim Suchy, Dominik Suchy, Jan Suchy, Adam Suchy, Rajmund Szyszka, Alojzy Zych, Leon Przybyła, Oskar Kowalski, Bernard Grochowski, Ignacy Brożek, Feliks Boryczka, Stefan Boryczka, Mieczysław Barabasz, Antoni Kowalski, Wincenty Bluga, Konrad Kawecki, Antoni Kielich, Konrad Massel, Franciszek Milka, Jan Tattera, Gabriel i Grzegorz Zdrenka, Marcin Brożek, Wincenty Bluga, Jan Cichy,
Piłkarze „Naprzodu” słynęli z mobilności, rozgrywali oprócz meczy z sąsiednimi bratnimi drużynami, dużo spotkań w Macierzy.
W 1935 roku udali się rowerami do Poznania z kierownikiem szkoły Józefem Hofmanem (poznaniakiem) na mecz z reprezentacją Zakładów Cegielskiego. Mimo przemęczenia uciążliwą podróżą, mecz wygrali stosunkiem 3:2.
Regularne kontakty „Naprzód” utrzymywał z Klubem Sportowym „Łobzonka” w Łobżenicy.