HISTORIA STAREJ WIŚNIEWKI
I OKOLICY
od czasów najdawniejszych
Proszę byłych i obecnych mieszkańców
 naszej Gromady wiosek
o dostarczanie do tworzonych tu Kronik posiadanych materiałów archiwalnych: zdjęć, dokumentów, zapisy wspomnień, dotyczących życia zbiorowego i rodzinnego,
 jak również zgłaszania zauważonych różnego rodzaju błędów.
*
kontakt: Bronisław Suchy      bronisz@poczta.pl
oraz Księga Gości
***************************************

Księga gości

17 kwiecień, 2012

Pierwszy raz byłem na tej stronie. Przejrzałem ją z dużym zainteresowaniem, ucieszyłem się, że mogłem się dowiedzieć nowych, interesujących rzeczy o miejscu mojego dzieciństwa oraz młodości.
17-kwietnia-2012
Andrzej W. Korgul
andrzejkorgul@orange.pl

20 kwiecień, 2012

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tą monografią, w którą się wczytuję z wielką ciekawością. Małą część z tego przeżyłem osobiście mieszkając w Starej Wisniewce w latach 1961 - 1989. Mam też satysfakcję z tego, że jest to miejsce pochodzenia mojego dziadka i pradziadka a może prapradziadka. Toteż jestem pełen zachwytu i wdzięczności dla wszystkich, którzy niestrudzenie ocalają to wszystko od zapomnienia.

Złotów, 20 kwietnia 2012.
Franciszek Senski
fransen@interia.pl

andrzej21 kwiecień, 2012

Bardzo Interusajace...Bardzo! Jestem pelen Podziwu! Dziekuje!!!

Andrzej W.30 czerwiec, 2012

Strona wyjatkowo wciagajaca, czyta sie doskonale, przezkaz jasny. Dziekuje za jej stworzenie, za cenne informacje i mozliwosc obcowania z prawdziwa historia ziem zlotowskich. Chyle czolo przed tworca tej strony i SREDECZNIE DZIEKUJE!

Andrzej W.
andrzejwu@wp.pl

Joachim10 wrzesień, 2012

Gratuluję pomysłu i sposobu przedstawienia historii wsi. Mój pra-pradziadek wywodził się z Wiśniewki!
prof. dr hab. Joachim Zdrenka

Andrzej W. Korgul25 wrzesień, 2012

Witam ponownie,
śledzę z zainteresowaniem rozwój strony oraz wszelkie zdarzenia jakie są (na niej, tej stronie oczywiście) dokumentowane.
Niestety nie mogłem być na zjeździe absolwentów naszej szkoły, ale postaram się to nadrobić w przyszłości, oczywiście jeżeli nadarzy się taka możliwość.
Życzę powodzenia i wszystkiego dobrego
Andrzej W. Korgul
Ostrołęka 25-września-2012 roku.
andrzejkorgul@orange.pl
+48 503 567 703

Grzegorz Kawałek18 październik, 2012

Panie Bronisławie.
Gratuluję, bardzo mi się Pana strona podoba. Myślę, że swoim zaangażowaniem i pasją pomoże Pan zrozumieć wielu ludziom, co w życiu jest naprawdę ważne.

Strona jest zrobiona funkcjonalnie i przejrzyście. Co do treści mam tylko jedną uwagę. Pańska opowieść o Starej Wiśniewce kończy się w zasadzie w okresie wojennym. Potem jest już tylko rok 2012. A przecież tak naprawdę okres po wyzwoleniu zmienił oblicze ziemi Złotowskiej. Mam tu na myśli zmiany ludnościowe. "Z dokumentów wynika, że w 1946 r. powiat złotowski zamieszkiwało 7305 osób ludności rodzimej, 4265 Niemców oraz 16471 osób ludności napływowej." ( żródło- publikacja "Zielone Szlaki Doliny Noteci")
Zwracam uwagę na liczby, w kolejnych latach dysproporcje miedzy ludnością miejscową a przybyszami niewątpliwie się pogłębiały.
O obliczu ziemi złotowskiej zaczął decydować element napływowy. Głównie to byli przesiedleńcy z kresów wschodnich przedwojennej Rzeczpospolitej, a

Grzegorz Kawałek18 październik, 2012

także osadnicy z przeludnionych terenów Polski centralnej - województwa krakowskiego, rzeszowskiego czy kieleckiego.

Wśród osadników z województwa kieleckiego ( konkretnie z miejscowości Krępa Kościelna powiat Lipski) przybyła też moja rodzina i osiadła w miejscowości Nowa Wiśniewka. I choć dzisiaj tego domu już nie ma, to tam właśnie są moje korzenie.

Z pozdrowieniami

Grzegorz Kawałek
kav5@o2.pl

Łukasz MSF26 grudzień, 2012

Przesyłam serdeczne pozdrowienia i życzę wszelkiej pomyślności w rozwoju strony!
z darem modlitwy
kl. Łukasz Biełusz MSF

autor strony26 grudzień, 2012

Ddziękuję wszystkim za zainteresowanie i czekam na pomoc w ubogaceniu strony. B.Suchy.

Anita3 styczeń, 2013

Gratuluje pomysłu wspaniała stronka poszerzyłam wiedzę o miejscu urodzenia mojego dziadka Stara Wiśniewka. Dziękuje i życzę dalszej owocnej pracy.Z pozdrowieniami Anita Dziura ur. Dywel anita.dziura@poczta.pl

TERESA16 kwiecień, 2013

Strona bardzo mnie zainteresowała,choć przykro,że zasługi mojego dziadka dla polskości naszej wsi są zapomniane. T.BURAKOWSKA(GRACZ)

obserwator9 wrzesień, 2013

obserwator
co będzie z naszymi chodnikami ---do Kosćioła i koniec --- może za wynajm sali czyli naczyń i tak przez 5 lat darmocha polecam ...inicjatywa społeczna

Ryszard15 październik, 2013

Witam Stara Wiśniewka to miejsce urodzin mojego dziadka Feliksa Michalskiego 11.11.1912 syna Andrzeja w latach 1919-20 wyprowadzili się do Pęperzyna .Na zdjęciach znalazłem Pawła Michalskiego syna Franciszka Michalskiego brata mojego dziadka oraz Franciszkę Michalską po ślubie Piszczek nie mam żadnych informacji o tej rodzinie.
Mam prośbę jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc abym mógł dopisać kolejne stronice o mojej rodzinie to proszę o wiadomości na email. michalski74@wp.pl
Strona spodobała mi się gratuluję twórcy.

Pozdrawiam Ryszard Michalski

Halina24 styczeń, 2014

Witam,
Bardzo ciekawa strona.
Zapraszam na stronę parafii w Gomulinie: http://www.parafiagomulin.pl

Michał24 styczeń, 2014

Bardzo estetyczna strona. Ciekawe informacje. Zapraszam na stronę Cegielni Michałów http://www.cegielniamichalow.pl.

autor strony24 styczeń, 2014

Witam,
Bardzo ciekawa strona.
Zapraszam na stronę parafii w Gomulinie: http://www.parafiagomulin.pl
**************************************************************************
Dziękuję obejrzałem przeczytałem. Interesujące historie inne niż nasze.
z mej strony polecam jeszcze od siebie nieco inny temat.
http://bronislaw-suchy-galeria.manifo.com

parafia6 listopad, 2014

ciekawa księga gości - zapraszam na moją stronę

Józef Rogacki16 wrzesień, 2015

Z zainteresowaniem przeczytałem praktycznie wszystkie linki strony . Gratuluje autorowi /autorom/bo to naprawdę wielki wysiłek ale i wspaniały efekt. Wiele dowiedziałem się o historii tej ziemi , o wielkiej pozytywistycznej i narodowej działalności tamtejszych Polaków. Interesuję się trochę historią Krajny. Wielkim jej miłośnikiem był mój teść Zygmunt Kornaszewski jeden z twórców skansenu w Osieku. Byłem ostatnim wojewodą kaliskim - a do 1768 r Krajna /w tym obecny powiat złotowski/ należała do województwa kaliskiego - stąd i mój sentyment - tym bardziej ,że wielu wojewodów kaliskich wywodziło się z Krajny. Przykład to Zygmunt i Andrzej Grudzińscy.
Pozdrawiam
Józef Rogacki

autor16 wrzesień, 2015

Miło być docenionym. Dziękuję za uznanie dla mojej pracy.
Pozdrawiam Bronisław Suchy.

Andrzej W. Korgul5 grudzień, 2015

Hm, tak sobie myślę że Księga Gości to nie miejsce aby reklamować swoje strony internetowe (czytaj swoją firmę, działalność gospodarczą, siebie samego/ą), ale chyba trzeba mieć troche rozumu w głowie aby tego nie robić? Tak sobie w moim małym rozumku myślę.
Pozdrowionka dla wszystkich.
Andrzej W. Korgul
tel. +48 503 567 703
e-mail: andrzejkorgul@orange.pl

Jerzy13 grudzień, 2015

Jerzy Kwiatkowski, 13 grudnia 2015 r.
Panie Bronisławie.

Stara Wiśniewka jest mi niezwykle bliska. To miejsce urodzin mojej mamy Agnieszki Kwiatkowskiej z domu Weiland. W dzieciństwie aż do momentu, gdy mój wujek Klemens Weiland sprzedał gospodarstwo i przeniósł się na ostanie lata życia do Kujania, spędzałem tam każde wakacje pomagając wujkowi razem z mamą w żniwach. Obecnie, jak na chwilę zawitam do Wiśniewki, muszę chociaż zajrzeć do mamy kuzynki Łucji Suchy i syna drugiej kuzynki Wandy, Franka Piskuły. Nie mogę sobie odmówić przechadzki po polach dziadka Ignacego i wujka od wioski, między laskami p. Blochy i Franka Pikuły aż do dolinki Stróżki za Dorszami przy gospodarstwie Blochy.
U mojej cioci Teresy Radowskiej z Głomska miałem sposobność Pana poznać bliżej osobiście. Przekazałem kilka pamiątek po mamie, które Pan zamieścił. Ogromnie się cieszę, że założył Pan tę stronę upamiętniającą historię Wiśniewki i okolic. Niech młodzi ludzie z Wiśni

Anna17 kwiecień, 2016

Wprawdzie jestem z Zakrzewa ,ale okolice mojego miejsca tez sa dla mnie interesujace.Pieknie ze ktos poswieca tyle trudu, aby zostawic cos dla naszych dzieci , wnukow.Wielki szacunek.

Linda15 czerwiec, 2016

I enjoy viewing this website but it is no longer in English. My ancestors were from Stare Wisniewka and immigrated to American in the 1860s. There name is Suchy. I visited Poland in 2012 and visited this area. I hope to return some day.

Linda

Jan1 lipiec, 2016

Spędziłem w St.WiŚniewce sporo czasu i z prawdziwą przyjemnoŚcią poczytałem o jej historii.Strona prfesjonalna ,gratuluję.

jacek gracz29 sierpień, 2016

Z wielkim zainteresowaniem zapoznałem się ze stroną o Starej Polskiej Wiśniewce. Nigdy tam nie byłem ale na pewno przyjadę,
może z synem i ojcem wszyscy nazywamy się Gracz. Mój dziadek Franciszek Ksawery Gracz pochodził z ziemi złotowskiej jego rodzice po odzyskaniu przez Polskę niepodległości sprzedali gospodarstwo i przenieśli się do niedalekiego Sypniewa w granice odrodzonego państwa. Dziadek miał kilkanaścioro rodzeństwa, jego brat ks. Jan Gracz zginął w czasie II wojny św. w Dachau,
Kuzyn Szczepan Gracz (działacz niepodległościowy, dr weterynarii i ksiądz pallotyn) zmarł w hitlerowskim więzieniu w Radogoszczy. Serdecznie dziękuję twórcom strony za pracę jaką wykonali, za przywracanie pamięci o naszych przodkach i ich ziemi.

autor31 sierpień, 2016

Mieszkają tu w Wiśniewce rodziny Graczów i inne z nimy spokrewnione. Zapraszam, porozmawiać, powspominać.
Może zdobył by się Pan na napisanie historii rodziny ze zdjęciami do zamieszczenia na podstronie dotyczącej tego okresu. Dziękuję bardzo i liczę na współpracę. Bronisław Suchy.

Anegdota28 wrzesień, 2016

Pozdrawiam z Piotrkowa. Zapraszam także na moją stronę z cytatami, przysłowiami i anegdotami.:)

Cytat11 grudzień, 2016

Ciekawa strona. Zapraszam także na moją stronę z cytatami, przysłowiami, anegdotami i innymi mądrościami życiowymi: www.esii.pl


Dodaj nowy wpis

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW